Římskokatolická farnost Kralupy nad Vltavou
(Velvary, Veltrusy, Chržín, Nelahozeves, Vepřek, Zeměchy, Chvatěruby)12. 07. 2020PenzionKomorník chataRybařeníKunžakPenzion skupinyČeská KanadaChata Jižní ČechyChata rybníkaČeská KanadaUbytování skupinUbytováníUbytování KunžakChata Strmilov


NETSERVIS

TV NOE
* Postní rozjímání, druhé pokušení Páně
Vydáno dne 02. 04. 2020 (109 přečtení)

V 11. a 12. verši žalmu 91 čteme: „On svým andělům vydal o tobě příkaz, aby tě chránili na všech tvých cestách. Na rukou tě budou nosit, aby sis o kámen nohu neporanil.“ Tento žalm byl určen do chrámu. V posvátném prostoru platí Boží ochrana.

( Celý článek... | Autor: P. František Masařík )

* Velikonoční triduum - videa pro podporu osobní a rodinné modlitby
Vydáno dne 01. 04. 2020 (227 přečtení)

Jako součást přípravy na Velikonoce zpracovala liturgická komise sérii několika krátkých videi, která mohou napomoci rodinnému i osobnímu prožívání velikonočních událostí.

( Celý článek... | Autor: Ing. František Bartoš )

* Slavení Svatého týdne a Velikonoc v letošním roce
Vydáno dne 01. 04. 2020 (313 přečtení)

Vážení farníci,
dovolte nám seznámit Vás s instrukcí Arcibiskupství pražského ke slavení letošních Velikonoc a Svatého týdne. Vzhledem k velikosti liturgického významu těchto svátků je i za stávajících omezení dovoleno mše svaté a obřady Svatého týdne slavit, ovšem zjednodušenou formou, za splnění přísných podmínek a za zavřenými dveřmi.

( Celý článek... | Autor: Ing. František Bartoš )

* Pokušení na poušti
Vydáno dne 29. 03. 2020 (138 přečtení)

Dostal jsem radu, abych Vás, kdo jste chtěli navštívit duchovní rozjímání v postní době, oslovil alespoň písemní formou. Činím tak tedy, i když mé pisatelské vlohy jsou poměrně slabé a navíc, nejsem úplně zdatný v českém jazyce. Prosím proto o odpuštění případných chyb, nebo jazykových přešlapů. Pokud by Vás alespoň jedna myšlenka zaujala, budu rád. Ostatní ať milostivě doplní Pán. Inspirací pro mě byla kniha od Josefa Ratzingera, Ježíš Nazaretský 1 díl.

( Celý článek... | Autor: Magdalena Čechlovská )

* Přenos nedělní bohoslužby Dominika kardinála Duky
Vydáno dne 28. 03. 2020 (134 přečtení)

Vzhledem k mimořádné situaci, která uzavřela naše chrámy pro veřejnost, nabízíme věřícím možnost online přenosu bohoslužby z baziliky Nanebevzetí Panny Marie ve Staré Boleslavi, která proběhne v neděli 29. března v 10:00.

( Celý článek... | Autor: Magdalena Čechlovská )

* Karanténa trvá
Vydáno dne 27. 03. 2020 (232 přečtení)

Přátelé, nevíme, jak dlouhá bude karanténa. Jistě vše bedlivě sledujete přes média. Nechci Vás ani sladkobolně utěšovat a už vůbec ne strašit. Těch zpráv je tolik, až je mi z nich někdy těžce. V mediích se mnozí vyslovují pochvalně o lidech v první linii. Věřím, že na ně všichni myslíme a modlíme se za ně. Věřte mi, já denně několikrát...

( Celý článek... | Autor: Magdalena Čechlovská )

* Prosba generálního vikáře ohledně charit
Vydáno dne 26. 03. 2020 (162 přečtení)

Milí spolubratři,

před několika dny jsem Vám posílal zprávu o aktivitách charit v naší arcidiecézi. I když se o jejich práci v médiích moc nehovoří, pracují v těchto nelehkých podmínkách a z velké části se starají právě o osoby, které jsou nejvíce ohrožené nemocí COVID-19. Nasazení pracovníků charit je obdivuhodné. Pečovat o nemocné, staré, lidi bez domova, to se nedá dělat home office.

( Celý článek... | Autor: Ing. František Bartoš )

* Možnosti sledování bohoslužeb v médiích
Vydáno dne 21. 03. 2020 (224 přečtení)

Vzhledem k tomu, že v našich kostelích není v současné době možno sloužit bohoslužby, naleznete níže možnosti, jak v případě vašeho zájmu, můžete sledovat mši sv. z domova slovem, případně i obrazem.

( Celý článek... | Autor: Ing. František Bartoš )

* Dar?
Vydáno dne 20. 03. 2020 (248 přečtení)

Dnes jsem dostal ráno velmi zajímavou sms zprávu od mého kamaráda kněze z Krupiny na Slovensku. Snad Vás to nerozčílí, ale povzbudí.

( Celý článek... | Autor: Magdalena Čechlovská )

* Informace administrátora kralupské farnosti k aktuální situaci - 17.03.2020
Vydáno dne 17. 03. 2020 (316 přečtení)

Drazí přátelé, vzhledem k vyhlášení nouzového stavu Vládou ČR a s tím souvisejícím omezení shromážďování se až do odvolání na celém území farnosti ruší všechny bohoslužby.

( Celý článek... | Autor: Ing. František Bartoš )

* Jak to bude v neděli? - informace administrátora kralupské farnosti v souvislosti s vyhlášením nouzového stavu - aktualizováno 13.3.2020
Vydáno dne 11. 03. 2020 (502 přečtení)

Vzhledem k tomu, že vláda nařídila zákaz shromážďování nad třicet lidí, přicházím s novou zprávou.

( Celý článek... | Autor: Ing. František Bartoš )

* Vyšly Farní listy
Vydáno dne 11. 03. 2020 (98 přečtení)

Farní listy - březen 2020 - jsou ke stažení zde.

( Celý článek... | Autor: Ing. František Bartoš )

index | 25-36 | předchozí | následující | Celkem 367 článků


Tento web site byl vytvořen prostřednictvím phpRS - redakčního systému napsaného v PHP jazyce.