Římskokatolická farnost Kralupy nad Vltavou
(Velvary, Veltrusy, Chržín, Nelahozeves, Vepřek, Zeměchy, Chvatěruby)02. 06. 2020PenzionKomorník chataRybařeníKunžakPenzion skupinyČeská KanadaChata Jižní ČechyChata rybníkaČeská KanadaUbytování skupinUbytováníUbytování KunžakChata Strmilov


NETSERVIS

TV NOE
* Tajemství Bílé soboty a zpověď.
Vydáno dne 11. 04. 2020 (223 přečtení)

Na Velký pátek Ježíš umírá za naše hříchy, v neděli večer, v den vzkříšení, přináší odpuštění. Velký pátek představuje vyznání vin, velikonoční jitro znamená rozhřešení. Co je Bílá sobota? Tajemství. Nevíme, co se děje. Člověk je schopen sledovat Krista až na kříž, až ke hrobu. Tam ale naše zkušenost končí.

( Celý článek... | Autor: P. František Masařík )

* Svatý týden
Vydáno dne 08. 04. 2020 (216 přečtení)

Milí přátelé. Květnou nedělí jsme vstoupili do Svatého týdne. Někteří se mne ptají, proč nejsou mše svaté z našeho chrámu on line. Nezlobte se proto na mě. Osobně si myslím, že máte tolik možností vidět kvalitní Bohoslužby, že by to bylo zbytečné. Přesto mi věřte, že na Vás při Eucharistické oběti myslím intenzivněji, než kdy před tím. Prosím, dovolte abych Vám představil na tento týden dvě rozjímání.

( Celý článek... | Autor: P. František Masařík )

* svíčka v okně na Bílou sobotu
Vydáno dne 04. 04. 2020 (164 přečtení)

Vážení a milí spolubratři, na základě přání otce arcibiskupa vyzvěte, prosím, své farníky, aby na Bílou sobotu po setmění dali do oken svých domů rozžatou svíci a případně obraz či obrázek Krista na znamení Kristova vzkříšení. Jedná se o starou velikonoční tradici.

( Celý článek... | Autor: P. František Masařík )

* Pohled přírodovědce
Vydáno dne 04. 04. 2020 (146 přečtení)

Jako přírodovědec pokládám za užitečné upozornit Vás na některé dezinformace, které se ve veřejném prostoru šíří kolem současné pandemie. Mým cílem je přispět ke střízlivému a racionálnímu pohledu na současné problémy související s pandemií. Jde hlavně o statistická data, která jsou v masmédiích zveřejňována zavádějícím způsobem a bez kontextu. Mám na mysli především tyto údaje:

( Celý článek... | Autor: Magdalena Čechlovská )

* Velikonoce v médiích
Vydáno dne 03. 04. 2020 (137 přečtení)

Vzhledem k tomu, že v letošním roce budou muset být obřady Svatého týdne slouženy za zavřenými dveřmi a přímá účast je velmi omezena, naleznete níže několik možností sledování "dálkového" přenosu těchto obřadů (uvedeny pouze bohoslužby církve Římskokatolické)

( Celý článek... | Autor: Ing. František Bartoš )

* Pastýřské slovo k Velikonocům v čase těžké a bolestné zkoušky
Vydáno dne 03. 04. 2020 (96 přečtení)

Milí diecézani, spolubratři biskupové, kněží, jáhni, řeholnice a řeholníci, sestry a bratři, drazí přátelé, především však vy nemocní, nejen coronavirem (čínskou chřipkou), ale i vy, ohrožení nakažením v domácí, či celkové karanténě. Zdravím vás jako jeden z vás s přáním Kristova pokoje, který přináší smír, útěchu a odvahu.

( Celý článek... | Autor: Magdalena Čechlovská )

* Třetí postní rozjímání o třetím pokušení
Vydáno dne 03. 04. 2020 (96 přečtení)

Dá se říct, že zde je vrchol celého vyprávění. Z vrcholu věže je Pán postaven na vrchol odkud byla vidět všechna království země a jejich sláva. Neměl snad Mesiáš přijmout slávu světa?

( Celý článek... | Autor: P. František Masařík )

* Postní rozjímání, druhé pokušení Páně
Vydáno dne 02. 04. 2020 (92 přečtení)

V 11. a 12. verši žalmu 91 čteme: „On svým andělům vydal o tobě příkaz, aby tě chránili na všech tvých cestách. Na rukou tě budou nosit, aby sis o kámen nohu neporanil.“ Tento žalm byl určen do chrámu. V posvátném prostoru platí Boží ochrana.

( Celý článek... | Autor: P. František Masařík )

* Velikonoční triduum - videa pro podporu osobní a rodinné modlitby
Vydáno dne 01. 04. 2020 (201 přečtení)

Jako součást přípravy na Velikonoce zpracovala liturgická komise sérii několika krátkých videi, která mohou napomoci rodinnému i osobnímu prožívání velikonočních událostí.

( Celý článek... | Autor: Ing. František Bartoš )

* Slavení Svatého týdne a Velikonoc v letošním roce
Vydáno dne 01. 04. 2020 (291 přečtení)

Vážení farníci,
dovolte nám seznámit Vás s instrukcí Arcibiskupství pražského ke slavení letošních Velikonoc a Svatého týdne. Vzhledem k velikosti liturgického významu těchto svátků je i za stávajících omezení dovoleno mše svaté a obřady Svatého týdne slavit, ovšem zjednodušenou formou, za splnění přísných podmínek a za zavřenými dveřmi.

( Celý článek... | Autor: Ing. František Bartoš )

* Pokušení na poušti
Vydáno dne 29. 03. 2020 (124 přečtení)

Dostal jsem radu, abych Vás, kdo jste chtěli navštívit duchovní rozjímání v postní době, oslovil alespoň písemní formou. Činím tak tedy, i když mé pisatelské vlohy jsou poměrně slabé a navíc, nejsem úplně zdatný v českém jazyce. Prosím proto o odpuštění případných chyb, nebo jazykových přešlapů. Pokud by Vás alespoň jedna myšlenka zaujala, budu rád. Ostatní ať milostivě doplní Pán. Inspirací pro mě byla kniha od Josefa Ratzingera, Ježíš Nazaretský 1 díl.

( Celý článek... | Autor: Magdalena Čechlovská )

* Přenos nedělní bohoslužby Dominika kardinála Duky
Vydáno dne 28. 03. 2020 (117 přečtení)

Vzhledem k mimořádné situaci, která uzavřela naše chrámy pro veřejnost, nabízíme věřícím možnost online přenosu bohoslužby z baziliky Nanebevzetí Panny Marie ve Staré Boleslavi, která proběhne v neděli 29. března v 10:00.

( Celý článek... | Autor: Magdalena Čechlovská )

index | 13-24 | předchozí | následující | Celkem 362 článků


Tento web site byl vytvořen prostřednictvím phpRS - redakčního systému napsaného v PHP jazyce.