26. 04. 2024

* Usnesení Vlády ČR o zvýšení počtu osob na bohoslužbách
Vydáno dne 05. 05. 2020 (601 přečtení)

Podle usnesení Vlády ČR ze dne 30.4.2020 se budou dále uvolňovat pravidla ohledně počtu osob na bohoslužbách. Od 11. května 2020 bude možné slavit mše svaté s počtem 100 účastníků. Vládní usnesení ze dne 27. dubna 2020, které povoluje do 11. května 15 účastníků na bohoslužbě zůstává do té doby v platnosti.

Mezi účastníky bohoslužeb se nepočítají ti, kteří vykonávají povolání: celebrující, asistující, kostelník, zvoník, apod.

Celá informace na webu ČBK zde.

Stále jsou v platnosti pravidla, stanovená usnesením vlády ČR, např. povinná dezinfekce rukou, nošení rouše, předepsané vzdálenosti mezi osobami viz zde.

Mše svaté v kralupské farnosti jsou slouženy v obvyklém pořádku. Případné vyjímky viz hlavní stránka.

( Autor: Ing. František Bartoš )