02. 05. 2024

* Video - Varhany v Kralupech nad Vltavou - Minicích živě
Vydáno dne 24. 07. 2009 (2236 přečtení)

V roce 2007 prošly minické varhany opravou, kterou v naší farnosti organizoval s velkým nasazením p. Josef Gyönyör. V tomto kostele se bohoslužby konají pravidelně (2. sobota v měsíci od 16.00 hod.).

Nedávno byl v minickém kostele sv. Jakuba Staršího vzácný host - Bc. Přemysl Kšica, koncertní varhaník a improvizátor, student AMU v Praze a také student vysoké školy ve Stuttgartu, regenschori chrámu Panny Marie Sněžné v Praze. Na zdejší varhany chvíli preludoval a přítomná kameramanka (Mgr. Dušana Vojnová - děkujeme) ho pohotově zachytila kamerou. Úryvek unikátního záznamu najdete přímo na tomto webu v naší galerii.

Máme zde i vzácný historický dokument, který o zdejších varhanách pojednává.