Římskokatolická farnost Kralupy nad Vltavou
(Velvary, Veltrusy, Chržín, Nelahozeves, Vepřek, Zeměchy, Chvatěruby)07. 04. 2020PenzionKomorník chataRybařeníKunžakPenzion skupinyČeská KanadaChata Jižní ČechyChata rybníkaČeská KanadaUbytování skupinUbytováníUbytování KunžakChata Strmilov
NETSERVIS

TV NOE
* svíčka v okně na Bílou sobotu
Vydáno dne 04. 04. 2020 (56 přečtení)

Vážení a milí spolubratři, na základě přání otce arcibiskupa vyzvěte, prosím, své farníky, aby na Bílou sobotu po setmění dali do oken svých domů rozžatou svíci a případně obraz či obrázek Krista na znamení Kristova vzkříšení. Jedná se o starou velikonoční tradici.

( Celý článek... | Autor: P. František Masařík )

* Pohled přírodovědce
Vydáno dne 04. 04. 2020 (54 přečtení)

Jako přírodovědec pokládám za užitečné upozornit Vás na některé dezinformace, které se ve veřejném prostoru šíří kolem současné pandemie. Mým cílem je přispět ke střízlivému a racionálnímu pohledu na současné problémy související s pandemií. Jde hlavně o statistická data, která jsou v masmédiích zveřejňována zavádějícím způsobem a bez kontextu. Mám na mysli především tyto údaje:

( Celý článek... | Autor: Magdalena Čechlovská )

* Velikonoce v médiích
Vydáno dne 03. 04. 2020 (46 přečtení)

Vzhledem k tomu, že v letošním roce budou muset být obřady Svatého týdne slouženy za zavřenými dveřmi a přímá účast je velmi omezena, naleznete níže několik možností sledování "dálkového" přenosu těchto obřadů (uvedeny pouze bohoslužby církve Římskokatolické)

( Celý článek... | Autor: Ing. František Bartoš )

* Pastýřské slovo k Velikonocům v čase těžké a bolestné zkoušky
Vydáno dne 03. 04. 2020 (44 přečtení)

Milí diecézani, spolubratři biskupové, kněží, jáhni, řeholnice a řeholníci, sestry a bratři, drazí přátelé, především však vy nemocní, nejen coronavirem (čínskou chřipkou), ale i vy, ohrožení nakažením v domácí, či celkové karanténě. Zdravím vás jako jeden z vás s přáním Kristova pokoje, který přináší smír, útěchu a odvahu.

( Celý článek... | Autor: Magdalena Čechlovská )

* Třetí postní rozjímání o třetím pokušení
Vydáno dne 03. 04. 2020 (26 přečtení)

Dá se říct, že zde je vrchol celého vyprávění. Z vrcholu věže je Pán postaven na vrchol odkud byla vidět všechna království země a jejich sláva. Neměl snad Mesiáš přijmout slávu světa?

( Celý článek... | Autor: P. František Masařík )

* Postní rozjímání, druhé pokušení Páně
Vydáno dne 02. 04. 2020 (50 přečtení)

V 11. a 12. verši žalmu 91 čteme: „On svým andělům vydal o tobě příkaz, aby tě chránili na všech tvých cestách. Na rukou tě budou nosit, aby sis o kámen nohu neporanil.“ Tento žalm byl určen do chrámu. V posvátném prostoru platí Boží ochrana.

( Celý článek... | Autor: P. František Masařík )

* Velikonoční triduum - videa pro podporu osobní a rodinné modlitby
Vydáno dne 01. 04. 2020 (108 přečtení)

Jako součást přípravy na Velikonoce zpracovala liturgická komise sérii několika krátkých videi, která mohou napomoci rodinnému i osobnímu prožívání velikonočních událostí.

( Celý článek... | Autor: Ing. František Bartoš )

* Slavení Svatého týdne a Velikonoc v letošním roce
Vydáno dne 01. 04. 2020 (149 přečtení)

Vážení farníci,
dovolte nám seznámit Vás s instrukcí Arcibiskupství pražského ke slavení letošních Velikonoc a Svatého týdne. Vzhledem k velikosti liturgického významu těchto svátků je i za stávajících omezení dovoleno mše svaté a obřady Svatého týdne slavit, ovšem zjednodušenou formou, za splnění přísných podmínek a za zavřenými dveřmi.

( Celý článek... | Autor: Ing. František Bartoš )

* Pokušení na poušti
Vydáno dne 29. 03. 2020 (77 přečtení)

Dostal jsem radu, abych Vás, kdo jste chtěli navštívit duchovní rozjímání v postní době, oslovil alespoň písemní formou. Činím tak tedy, i když mé pisatelské vlohy jsou poměrně slabé a navíc, nejsem úplně zdatný v českém jazyce. Prosím proto o odpuštění případných chyb, nebo jazykových přešlapů. Pokud by Vás alespoň jedna myšlenka zaujala, budu rád. Ostatní ať milostivě doplní Pán. Inspirací pro mě byla kniha od Josefa Ratzingera, Ježíš Nazaretský 1 díl.

( Celý článek... | Autor: Magdalena Čechlovská )

* Přenos nedělní bohoslužby Dominika kardinála Duky
Vydáno dne 28. 03. 2020 (66 přečtení)

Vzhledem k mimořádné situaci, která uzavřela naše chrámy pro veřejnost, nabízíme věřícím možnost online přenosu bohoslužby z baziliky Nanebevzetí Panny Marie ve Staré Boleslavi, která proběhne v neděli 29. března v 10:00.

( Celý článek... | Autor: Magdalena Čechlovská )

* Karanténa trvá
Vydáno dne 27. 03. 2020 (152 přečtení)

Přátelé, nevíme, jak dlouhá bude karanténa. Jistě vše bedlivě sledujete přes média. Nechci Vás ani sladkobolně utěšovat a už vůbec ne strašit. Těch zpráv je tolik, až je mi z nich někdy těžce. V mediích se mnozí vyslovují pochvalně o lidech v první linii. Věřím, že na ně všichni myslíme a modlíme se za ně. Věřte mi, já denně několikrát...

( Celý článek... | Autor: Magdalena Čechlovská )

* Prosba generálního vikáře ohledně charit
Vydáno dne 26. 03. 2020 (84 přečtení)

Milí spolubratři,

před několika dny jsem Vám posílal zprávu o aktivitách charit v naší arcidiecézi. I když se o jejich práci v médiích moc nehovoří, pracují v těchto nelehkých podmínkách a z velké části se starají právě o osoby, které jsou nejvíce ohrožené nemocí COVID-19. Nasazení pracovníků charit je obdivuhodné. Pečovat o nemocné, staré, lidi bez domova, to se nedá dělat home office.

( Celý článek... | Autor: Ing. František Bartoš )

index | 1-12 | následující | Celkem 348 článků


Tento web site byl vytvořen prostřednictvím phpRS - redakčního systému napsaného v PHP jazyce.