Římskokatolická farnost Kralupy nad Vltavou
(Velvary, Veltrusy, Chržín, Nelahozeves, Vepřek, Zeměchy, Chvatěruby)12. 07. 2020PenzionKomorník chataRybařeníKunžakPenzion skupinyČeská KanadaChata Jižní ČechyChata rybníkaČeská KanadaUbytování skupinUbytováníUbytování KunžakChata Strmilov


NETSERVIS

TV NOE
* Noc kostelů 2020 v naší farnosti
Vydáno dne 24. 02. 2020 (242 přečtení)

V pátek 5. června 2020 proběhne v rámci celé České republiky další ročník již tradiční akce Noc kostelů, do které se opět zapojí i naše farnost.

Noc kostelů nabízí možnost nezávazného přiblížení se a setkání s křesťanstvím. Je to noc plná lehkosti a nenucenosti a zároveň citlivosti a hloubky. Podoba programu je plně v kompetenci jednotlivých křesťanských společenství a proto budeme rádi za podporu a účast všech, kdo mají zájem a chuť se na akci podílet nebo ji podpořit.

V kralupské farnosti se bude Noc kostelů 2020 konat jako již obvykle v kostele sv. Petra a Pavla ve Chvatěrubech a po několika letech také v kralupském farním kostele. V jednání jsou i další kostely, ve kterých se v letošním roce tato akce bude pravděpodobně konat. Jsou to kostel Všech svatých v Malovarech (Velvary), kostel sv. Ondřeje v Nelahozevsi, kostel Narození sv. Jana Křtitele ve Veltrusích a kostel Narození Panny Marie, Vepřek (Nová Ves).

Kostely, které budou do akce zapojeny je třeba včetně programu znát nejpozději do 8. 3. 2020, aby mohlo proběhnout jejich přihlášení do oficiálního programu akce (15. 3. 2020 je uzávěrka přihlášek organizátorem akce). V termínu mezi 8. až 15. březnem proběhne také organizační schůzka za účelem finalizace programu. O termínu a místě schůzky budeme informovat později. Aktuální informace o Noci kostelů v kralupské farnosti najdete na webu www.zloncice.cz/noc-kostelu.

Pokud máte zájem se zapojit do programu nebo pomoci s přípravou nebo organizací přímo v den Noci kostelů, neváhejte kontaktovat koordinátora akce za naši farnost, kterým je Petr Belica. Program má respektovat cíle a teze organizátora akce, kterým je Arcibiskupství pražské a jsou shrnuty na následující webové stránce: www.nockostelu.cz, záložka Pro pořadatele.

Kontakt na koordinátora pro Římskokatolickou farnost Kralupy nad Vltavou: Petr Belica, e-mail: petr@belica.eu, telefon: 608 381 378.

Aktuální přihlášené kostely a programy najdete na webu www.nockostelu.cz.( Autor: Ing. František Bartoš )


Tento web site byl vytvořen prostřednictvím phpRS - redakčního systému napsaného v PHP jazyce.