29. 04. 2024

* Tříkrálová sbírka 2013
Vydáno dne 21. 01. 2013 (1349 přečtení)

Jako každý rok v období tříkrálovém vyšli do ulic koledníci z řad farních a charitních dětí a společně koledovali a vinšovali lidem pokoj a zdraví v novém roce 2013.

Účelem koledování jsou nejen finanční prostředky, které se během sbírky vyberou, ale také připomenutí poselství Tří králů o zrození Ježíše Krista. Letošní sbírka činila 56 417 Kč. Všem dárcům za jejich příspěvky děkujeme.

V letošním roce bude sbírka věnována na projekty Farní charity Kralupy nad Vltavou, na projekt Arcidiecézní charity Praha a na projekty v zahraničí.

Podpořeny budou:
- přístavba azylového domu v Kralupech
- Charitní domov pro seniory v Mukařově
- Odstranění podvýživy matek a dětí v Africe

Sbírku zahájil 6.1. 2013 v 16:00 hod v kralupském kostele Tříkrálový koncert, pořádaný kralupskou Základní uměleckou školou za účasti Dvořákova komorního sboru a Kralupských žesťových sólistů. Během koncertu pan farář požehnal koledníkům, aby se jejich dílo vydařilo a na cestě je nepotkalo nic zlého.

Barbora Kovářová

( Autor: Ing. František Bartoš )