04. 05. 2024

* Společenství seniorů
Vydáno dne 21. 06. 2011 (1621 přečtení)

Chtěla bych vás seznámit s činností klubu seniorů při naši farnosti. Scházíme se pravidelně, vždy čtvrtý čtvrtek v měsíci, od 14.30 – 17.00 na kralupské faře. Pevné jádro skupinky čítá cca 10 členů. Ti se na setkání vždy upřímně těší. Za své jsme si vzali pravidelnou modlitbu Růžence, kterouž Panně Marii předkládáme s prosbou přímluvy u Pána na různé úmysly. Nechybí však ani kávička či čaj a něco dobrého na zub, aby se nám lépe povídalo a vzpomínalo. Nepravidelně přijde na schůzku kněz, nebo jiný předjednaný host. Obdivuhodná je pravidelná docházka našich nejstarších členů – sestry Marie S. (90 let) a bratra Jana M. (89 let); oba do Kralup dojíždí z venku! Tak jsme též oslavili osmdesátiny sestry Magdaleny H. a sedmdesátiny sestry Anny M.

Ráda bych se s vámi ještě podělila o radostný zážitek a to naši únorovou návštěvu u P. Edwarda Walczyka na faře v Praze Kyjích. Pan farář se nám velice mile a ochotně věnoval, seznámil nás krátce s historií kostela sv. Bartoloměje, provedl nás po krásně rekonstruované faře. Součástí návštěvy byla samozřejmě mše svatá v kostele a duchovní slovo. A na závěr, jak se patří, agapé (setkání všech u prostřeného stolu). Díky našemu Pánu a všem zúčastněným se zájezd seniorů vydařil. Odjížděli jsme s radostí v srdíčku, že máme jeden druhého, posíleni na duchu i na těle.

Chtěla bych zároveň vzpomenout, že P. Walczyk, stejně jako náš stávající pan vikář P. Ptáček dovrší v červnu 10 let od kněžského svěcení, které přijali v katedrále sv. Víta, Václava a Vojtěcha v Praze. K tomuto, pro ně jistě slavnostnímu dni, přejí a v modlitbě vyprošují hojnost Božího požehnání a darů Ducha Svatého kralupští farní senioři.

Eva Maiková

P.S. Všichni ostatní senioři jste mezi nás srdečně zváni.