04. 05. 2024

* Maminky z farnosti na Jadranu
Vydáno dne 14. 02. 2011 (1494 přečtení)

Jak jistě všichni víte, společenství maminek se v naší farnosti schází již několik let a jeho počátek se datuje ještě za působení P. Edwarda. Jsme tedy skupinka žen a matek různého věku a společně se snažíme zamýšlet jak nad duchovními tématy, tak nad tématy ryze světskými. V praxi to znamená, že každé setkání začíná modlitbou, následuje duchovní program, který si vždy jedna z nás připraví. Velkým plusem je také to, že se těchto setkání zúčastňuje P. Josef. Většinou se rozproudí plodná diskuse na dané téma, a když jsme duchovně zcela naplněné, vrháme se na druhou část večera, která sestává z ochutnávání nejrůznějších donesených dobrot a občerstvení podle schopností a také možností té které z nás. Tak jak to většinou bývá, když se sejdou maminky, téměř na žádném našem setkání nechybí výměna zkušeností „z kuchyně“, či s výchovou dětí.

A protože touha po společných zážitcích je velká, sedm z nás se rozhodlo vyplout za hranice všedních dnů a cestovat za sluncem, mořem a v neposlední řadě i dobrodružstvím. Možnost prožít týden na lodi a obeplout chorvatské pobřeží pod vedením zkušeného kapitána Jiřího Lněníčka, který celou plavbu připravil, byla pro nás opravdovou výzvou. V červnu letošního roku jsme se vydali na cestu do chorvatského přístavu Sukošan, kde jsme „přesedly“ na loď a vypluly směrem ke Kornatským ostrovům.

Měli jsme možnost vidět velkou část chorvatského pobřeží, navštívit historická města i ochutnat místní gastronomické speciality. To vše provázeno modlitbou, pěkným počasím a dobrou náladou.

Díky tomuto výletu jsme všechny, alespoň na chvíli, opustily naše běžné starosti a také jsme si více než kdykoli jindy uvědomily sílu a důležitost opravdového společenství. A je velkým požehnáním, že v naší farnosti není aktivní pouze společenství maminek. Je zde také společenství seniorů, manželské společenství, společenství mládeže a v neposlední řadě i farní děti, které mají svůj hudební kroužek. Pro nás to byl zkrátka velmi pěkný a mimořádný zážitek a znovu se tím potvrdila Ježíšova slova: „Neboť kde jsou dva nebo tři shromážděni ve jménu mém, tam jsem já uprostřed nich.“ (Mt 18,20).

Lenka Mullerová