04. 05. 2024

* Arcibiskup Dominik Duka navštíví Úžice a Kralupy nad Vltavou
Vydáno dne 15. 09. 2010 (2378 přečtení)

Dne 7. 10. 2010 ve 14.00 hod. pražský arcibiskup Mons. Dominik Duka požehná zcela nově postavenou soukromou kapli sv. Jána v areálu Bašta Úžice.

V 15.00 hod. proběhne za účasti pražského arcibiskupa, dalších zástupců církve a veřejného života slavnostní otevření Centra sociálních služeb Farní charity Kralupy nad Vltavou v Sokolské ulici. Projekt vznikl za finanční podpory Regionálního operačního programu NUTS II Střední Čechy a Římskokatolické farnosti Kralupy nad Vltavou s celkovým nákladem 14,5 mil. Kč.

Budou zde poskytovány následující sociální služby: nízkoprahové zařízení pro děti a mládež, sociální poradenství a azylový dům pro matky s dětmi. Během slavnostního otevření pražský arcibiskup nové prostory požehná a s dalšími představiteli Středočeského kraje, města Kralupy nad Vltavou, okolních měst a Arcidiecézní charity Praha se seznámí s praktickým chodem domu.

V průběhu zahajovacího ceremoniálu zahrají a zazpívají děti a hudebníci z kralupské farnosti a také vystoupí taneční skupina HIP HOP tanců vedená právě FCH Kralupy.