04. 05. 2024

* Uznání Policii České republiky - svatokrádežník dopaden
Vydáno dne 10. 05. 2010 (1898 přečtení)

Během noci z 22. na 23. května 2009 došlo k vloupání do našeho kostela Nanebevzetí Panny Marie v Kralupech nad Vltavou a následné krádeži. Po nahlášení této události příslušníci místního oddělení Policie ČR v Kralupech nad Vltavou ve spolupráci s dalšími odbory vyvinuli příkladnou aktivitu a pachatele po několika týdnech dopadli a usvědčili z tohoto činu.

Pachatel způsobil farnosti největší škodu zvláště tím, že poničil v kostele čtyři (!) dveře. Některé z nich patřily mezi umělecká díla těžko vyčíslitelné hodnoty.

V březnu 2010 byl pachatel této svatokrádeže odsouzen k trestu odnětí svobody a náhradě způsobené škody.

Vyjadřujeme veliké poděkování a uznání za pomoc a spolupráci, které se nám ze strany Policie ČR v této záležitosti dostalo. Též si vážíme profesionálního přístupu jednotlivých policistů, kteří jednali se zástupci Římskokatolické farnosti Kralupy nad Vltavou.