04. 05. 2024

* Vánoce – tajemství, které nezevšední
Vydáno dne 17. 12. 2009 (1708 přečtení)

Pro velké množství lidí je období Vánoc časem pohody, radosti, někdy i vzájemného smíření a obdarování. Je to také čas bilancování – zvláště ve spojení s blížícím se dalším rokem.

Víme, že naším úsilím má především být, abychom postupně objevovali a následně naplňovali svým způsobem života smysl, který mu dal samotný Bůh. To je vpravdě vznešený úkol, který od nás vyžaduje mnohou námahu, ale může se stát i zdrojem veliké radosti. Kéž nám k tomu pomůže i letošní chvíle zamyšlení v kruhu rodiny, blízkých, v tichu kostela nebo účast na vánoční bohoslužbě. Ať svůj život umíme probírat nejenom sami se sebou, ale také se samotným naším Tvůrcem.

Rád bych této příležitosti využil k poděkování vám všem, kteří jste v uplynulém roce přiložili svou ruku ke společnému dílu a jakýmkoli způsobem pomohli k rozvoji naší farnosti. Těší mě, že není prakticky možné vypočítat to ohromné úsilí, které řada z vás vkládá do společného díla, aby naše farnost byla živým společenstvím lidí, kteří chtějí objevovat cesty víry v současnosti. A tyto cesty mohou být velmi rozmanité. Dáváte svůj vlastní čas, energii, prostředky všeho druhu, různé finanční dary, svoje schopnosti a mnoho dalšího. Ať už se jedná o mnohá zdejší společenství (děti, mládež, manželé, maminky, senioři, katechumenát, …) nebo pomoc při zajišťování bohoslužeb, administrativu, péči o objekty, farní budovy, pozemky a mnoho dalšího.

Velmi také vyzdvihuji práci naší Farní charity, která dělá zcela výjimečnou službu pro širokou veřejnost. A tak i když se v naší farnosti staráme nyní již o celkem 16 kostelů a kaplí na rozsáhlém území s čímž je spojeno velké množství práce, jsem rád, že skutečnou podstatu naší farnosti tvoří lidé, kteří chtějí být Bohu blízko a vzájemně si pomáhat na cestě víry v moderní době.

Přeji nám všem, abychom i během letošních Vánoc našli příležitost ke ztišení před Bohem, aby náš život měl možnost opět trochu prozářit svým betlémským světlem.

V Kristu

Josef Ptáček, farář