02. 05. 2024

* Kralupský kostel vykraden, hodiny na věži a co se chystá dále?
Vydáno dne 05. 09. 2009 (2828 přečtení)

Kralupské televizní zpravodajství přineslo reportáž o vykradení kralupského kostela. Nutno podotknout, že v poslední době se tyto útoky na majetek naší farnosti množí (kostel Chvatěruby, kostel Velvary, kostel Chržín, kostel Nelahozeves, fara Kralupy nad Vltavou) a často všímavost spoluobčanů zabránila větším ztrátám. Děkujeme také Policii ČR (Kralupy nad Vltavou, Velvary) a Městské policii Kralupy nad Vltavou za výbornou spolupráci.

Je třeba si také uvědomit, že ve zdejších kostelích ani na farách není prakticky žádný hodnotný majetek, neboť skutečně cenné kusy jsou v depozitáři v Praze a peníze na bankovních účtech. Nicméně škody vzniklé při narušení objektů (dveře, mříže, okna, ...) jdou často do desítek tisíc Kč.

Další informace o této události, o věžních hodinách i o plánovaných stavebních akcích naleznete na webu Města Kralupy.

Také je zde ještě příspěvek o rekonstrukci schodů ke kostelu v Zeměchách.