02. 05. 2024

* Brýle pro Afriku
Vydáno dne 29. 08. 2009 (2638 přečtení)

Před časem v naší farnosti proběhla sbírka optických brýlí pro obyvatele Afriky, kterou s velkým nasazením organizovala paní Jindra Holeková, členka pastorační rady. Po odeslání sbírky jsme obdrželi tento dopis...

Milá paní Jindřiško Holeková,

můj děkovný dopis za Vaši humanitární zásilku do Oblastní charity v Uherském Hradišti je poctou i poděkováním za Vaši obětavou práci i dárcovství. Vaše sedmá zásilka mě naplňuje radostí i optimismem, navíc ještě umocněno příslibem nadále pomáhat malomocným do Indie a Afriky. Jsem hrdý na obyvatele Kralup nad Vltavou, kteří se neuzavírají do sebe každodenními starostmi, ale dokáží vnímat volání o pomoc a ze svého navíc ještě rozdávat.

Kdo udělá radost jiným, obdarovává také sám sebe. Dáváte vše, co máte – lásku a pomoc. Sloužit s láskou, být nablízku potřebným.

Váš balík obsahoval štěstí, naději i lásku lidem, které nikdy nepoznáme a neuvidíme. Pomáháte uzdravovat svět. Také Váš čin – to jsou Vánoce. Moc se omlouvám, že jsem Váš balík otevřel až 12. ledna, protože humanitární sklad byl jeden měsíc uzavřený. Boží láska s požehnáním ať Vás provází i v novém roce a hodně síly ke službě lásky pro druhé. Každý den ať je pro Vás darem, vzájemná služba slovem, láskou i vděčností. Vaše blízkost pomáhá uzdravovat svět!

Srdečně a upřímně, s pozdravem i poděkováním
Dr. Bohumír Riedl

PS: Krásné věci jsou ale nesnadné. Rádi bychom uvítali, kdyby darované brýle byly přeměřeny v optice a dioptr. čočky očíslovány, protože to jinak do Afriky odeslat nemůžeme. Tam nemají, chudáci, ani na jídlo, natož mít takový luxus. Uherské hradiště je poměrně malé město na zvládnutí přeměřování a příležitost v místní optice se nevědomky nevyužila, neboť ani my jsme nevěděli a neznali požadavek přeměřených brýlí před odesláním.

Přeji Vám jen samé šťastné dny naplněné hlubokým uspokojením z rodinného i pracovního běhu života, rok 2009 naplněný Božím požehnáním. Jako výraz vděku bude v Uherském Hradišti sloužena děkovná mše svatá!