02. 05. 2024

* Vánoce a Velikonoce v úvahách Mons. Tomáše Halíka
Vydáno dne 02. 09. 2008 (2206 přečtení)

Autorské čtení na 2 CD
Audiostrory, 2008

Asi není nutné představovat faráře Akademické farnosti Praha, profesora Tomáše Halíka. Jeho knihy jsou dnes dobře známy nejen mezi křesťany, ale získaly si i mnohé hledající, ke kterým se Tomáš Halík často obrací.

Jeho úvahy, týkající se dvou základních liturgických období křesťanského roku, vánoc a velikonoc, jsou adresovány spíše těm, u kterých křesťanské slavení těchto svátků patří k jejich životu a tradici. A právě tradice, opakované prožívání téhož, může někdy trochu oslabit naše vnímání, ukolébat naši pozornost. Tomáš Halík se snaží přístupnou a citlivou formou otřít prach z povrchu těchto tajemství, aby nás mohly oslovit opět v plné síle a kráse.

A protože tu nejde o lacinou snahu vyvolat vánoční či velikonoční náladu, je to poslouchání na celý rok.

Vladimír Šimík