02. 05. 2024

* Kurzy Alfa v Kralupech nad Vltavou
Vydáno dne 08. 12. 2006 (2066 přečtení)

Pro většinu z vás není tento pojem neznámý. O Kurzech Alfa jste mohli slyšet při nedělních ohláškách, číst na nástěnkách v kostele nebo na faře nebo se vám dostala do rukou pozvánka na ně. Řada z vás se dokonce některých středečních večerů na kralupské faře osobně zúčastnila.

Spíše pro úplnost tedy připomenu, že Kurzy Alfa s podtitulem „Příležitost prozkoumat smysl života“ jsou programem pro ty, kdo chtějí poznat skutečné základy křesťanství nebo svou víru prohloubit, diskutovat o otázkách s vírou spojených a obohatit se názory druhých.

Když jsme se rozhodovali o pořádání kurzů v Kralupech, objevovalo se mnoho otázek i obav. Budeme schopni vše organizačně zvládnout? Podaří se najít ochotné spolupracovníky k poměrně náročné službě při přípravě kurzů, pohoštění, technické pomoci ? A bude o kurzy vůbec zájem? Dnes už můžeme říci, že se naše obavy s Boží pomocí postupně rozplývaly.

Ve skupině pro přípravu a vedení kurzů se sešlo dostatek nadšených lidí, a to jak z katolické církve, tak i z církve bratrské. Ekumenická myšlenka tak našla praktické naplnění jaksi mimoděk a samozřejmě. Krásná spolupráce se rozvinula také mezi obětavými maminkami, které připravují výborné večeře a další občerstvení. Jejich pohostinost protepluje každé naše setkání a patří jim velký dík.

Přestože je složení účastníků velmi pestré a neustále se obměňuje - přicházejí lidé, kteří žijí s Pánem dlouhou dobu, někteří nedávno došli obrácení a další se s křesťanstvním osobně setkávají poprvé nebo se k němu staví kriticky - každé naše setkání je přátelské a tolerantním, osobní a otevřené. A to je naší největší společnou radostí a důvodem děkovných modliteb.

A protože nechceme o tyto krásné chvíle do budoucna přijít, připravujeme volné pokračování těchto setkávání od března 2007 opět na kralupské faře. Přesný název, program a termín se sice teprve připavují, ale už nyní bychom vás všechny chtěli na tyto večery srdečně pozvat, i když jste třeba na Kurzech Alfa nikdy nebyli.

Příspěvek napsal: Vladimír Šimík, vedoucí Kurzů Alfa