03. 05. 2024

* Zápis ze 12. zasedání pastorační rady
Vydáno dne 22. 06. 2006 (2198 přečtení)

Publikujeme zápis z pastorační rady kralupské farnosti.

Dne: 20. 6. 2006

Místo zasedání: fara v Kralupech nad Vltavou

Předsedající: P. Josef Ptáček

Přítomni: Anna Antolová, Václav Bubeníček, Agata Holá, Martin Klement, Barbora Kovářová, Eva Maiková, Jana Měkotová, Vladimír Šimík, Jiří Vorel
zástupci z Velvar: Jan Kaltounek
zástupci z Veltrus: p. Bubeníček, Václav Jarolímek

Omluveni: Vladimír Müller, Jiří Saifrt

1) P. Ptáček vznesl jako podnět k diskusi otázku, jak vyřešit přítomnost dětí na mši svaté tak, aby byli zapojeni do bohoslužby sobě přiměřeným způsobem. S touto otázkou se obrací zejména na mladé rodiny, kterých se to bezprostředně týká. Každopádně je dobře, že děti do kostela chodí, a je proto potřeba uvažovat o větším zapojení dětí do průběhu mše (osvědčilo se nošení darů). Koberec pro menší děti byl po průzkumu mezi rodiči zamítnut.

2) P. Ptáček informoval o nabídce odkoupení části fary ve Velvarech. K tomuto tématu je potřeba vést delší diskusi a zvážit všechny možnosti, které se nabízejí: lze tento objekt fary opravit a pak pronajmout, nebo prodat a koupit jiný. Vzhledem k již schválenému prodeji chržínské fary p. Lemberkovi můžeme počítat s určitou finanční částkou, která může být použita jako investice do velvarské fary. Zástupce z Velvar p. Kaltounek do příštího jednání zajistí více informací k těmto návrhům.

3) P. Šimík informoval o přípravách na kurzy Alfa, které budou zahájeny v naší farnosti na podzim. Tento kurz začne 20. září 2006 a bude se konat každý týden ve středu od 18.30, ukončen bude14.12.2006. P. Šimík si na neděli 25.6. připraví krátkou informaci o kurzech Alfa a současně budou v kostele připraveny pozvánky. Více informaci o kurzech Alfa lze najít na internetové adrese www.KurzyAlfa.cz a v příloze k tomuto zápisu.

4) Pí. Antolová informovala o stále nevyřešeném problému šíření plísně v suterénu kralupské fary, plísní je napaden i nábytek v těchto místnostech.

Příští pastorační rada bude v úterý 10. října 2006 od 18.30 hod. do 20.00 hod.