03. 05. 2024

* Zápis z 11. zasedání pastorační rady
Vydáno dne 24. 05. 2006 (2627 přečtení)

Publikujeme zápis z pastorační rady kralupské farnosti.

Dne: 23. 5. 2006

Místo zasedání: fara v Kralupech nad Vltavou

Předsedající: P. Josef Ptáček

Přítomni: Anna Antolová, Václav Bubeníček, Agata Holá, Martin Klement, Vladimír Müller, Vladimír Šimík, Jiří Vorel
zástupci z Velvar: p. Saifrt
zástupci z Veltrus: p. Bubeníček
Omluveni: Barbora Kovářová Eva, Maiková, Jana Měkotová, p. Kaltounek, p. Jarolímek

1) Prodej chržínské fary. Ze dvou zájemců o koupi zůstal v jednání jenom p. Lemberk, jehož nabídka byla finančně zajímavější.

2) Ochrana kostela v Kralupech proti holubům. Na městský úřad byla podána žádost o finanční příspěvek, pak bude tato akce realizována.

3) Topení v kostele ve Velvarech.
Touto záležitostí se bude zabývat p. Kaltounek v koordinaci s p. vikářem Ptáčkem.

4) K řešení liturgického prostoru v kostele v Kralupech se nejdříve sejdou p. Vorel s p. vikářem Ptáčkem a připraví návrh, který bude předmětem další diskuse na pastorační radě.

5) P. vikář Ptáček informoval o televizi NOE, podrobnější informace budou podány v neděli, tj. 28.5.2006, v kostele v Kralupech, kde bude přečten pastýřský list k tomuto tématu. Informace budou také vyvěšeny na nástěnce v kostele.

6) Různé:
- K tématu zakoupení koberce pro menší děti do kostela v Kralupech bude nejdříve proveden průzkum mezi rodiči, následně se rozhodně o případném zakoupení.

- p. Saifrt informoval o nutnosti opravy štítu kostela ve Velvarech. P. vikář Ptáček doporučil obrátit se s touto záležitostí na stavebního technika - p. Ludvíka.

- p. Saifrt vznesl návrh účastnit se pouti do Sázavy parním vlakem. Mohla by to být akce obzvlášť vhodná pro rodiny s dětmi. Tento návrh je ale potřeba dopracovat a ověřit případný zájem.

- pí. Antolová informovala o možnosti přemístit všechny plakáty, které jsou zatím vystaveny v oknech fary, na vývěsnou tabuli. Vzhledem k tomu, že by tato tabule byla postavena na pozemku města, je nutné podat žádost, ke které musí být připojen situační plánek a nákres tabule. Pí Antolová požádala členy pastorační rady o pomoc s touto záležitostí a byla jí přislíbena od p. Šimíka a p. Vorla.

- pí. Antolová dále upozornila na šíření plísně ve sklepních prostorách fary. Dalšímu rozšíření může zabránit důkladné větrání postižených prostor, které si vyžádá instalaci mříží (sítí, popřípadě žaluzií) do oken v suterénu.

- p. Šimík navrhl, aby byl seznam členů pastorační rady umístěný na nástěnce v kostele rozšířen o kontakty na jednotlivé členy.

- p. Müller navrhl pravidelné uspořádávání mše pro děti jedenkrát měsíčně. P. vikář Ptáček doporučil tento návrh upřesnit a dopracovat ve spolupráci s rodinami.

Příští pastorační rada bude v úterý 20. června 2006 v 18.30 hod.