02. 05. 2024

* Zápis z 10. zasedání pastorační rady
Vydáno dne 18. 04. 2006 (2311 přečtení)

Publikujeme zápis z pastorační rady kralupské farnosti.

Dne: 11. 4. 2006

Místo zasedání: fara v Kralupech nad Vltavou

Předsedající: P. Josef Ptáček

Přítomni: Anna Antolová, Agata Holá, Barbora Kovářová, Eva Maiková, Jana Měkotová, Vladimír Šimík, Vladimír Müller, Jiří Vorel
zástupci z Velvar: p. Saifrt, p. Kaltounek
zástupci z Veltrus: p. Bubeníček, p. Jarolímek
Omluveni: Václav Bubeníček, Martin Klement

1) Zájem o koupí chržínské fary projevili dva zájemci. Oba zájemci načrtli své představy a plány ve svých žádostech, které byly postoupeny na pražské arcibiskupství. Pastorační rada se shodla, že v této fázi není třeba do výběrového řízení zasahovat, změna by nastala pouze v případě dalšího zájemce.

2) Pastorační rada se zabývala cenovou nabídkou na ochranu kostela v Kralupech proti holubům od fy HI-Mont s.r.o. Po proběhlé diskusi týkající se hlavně ceny a možnosti snížit tuto cenu (formou dotace nebo použitím plošiny od hasičů), byla tato nabídka shledána jako vyhovující a další postup bude projednáván průběžně.

3) P. Kaltounek informoval o možnosti vytápění kostela ve Velvarech pomoci plynových bomb – k tomuto tématu se rozběhla diskuse, závěrem které bylo ustanovení pracovní skupiny, která se bude touto záležitosti zabývat (p. Kaltounek, p. Saifrt).

4) P. Ptáček obeznámil Pastorační radu se zájmem starostky z Holubic o rotundu v Holubicích. Opravy a údržbu této rotundy provádí obec Holubice, která by chtěla tuto budovu převést na obec se záměrem pořádat v ní koncerty a další vhodná setkání. Tato žádost je předána k dalšímu jednání na pražské arcibiskupství.

5) P. Šimík podal informaci o prvním setkání organizačního týmu ke kurzu Alfa. Schůzky se účastnil také farář Českobratrské církve evangelické p. Karel Fáber a pí. Radka Koutská z téže církve, kteří již kurzy Alfa pořádali a jsou ochotni podílet se na přípravě a zabezpečení kurzu i v naší farnosti.

6) Pí. Maiková vznesla dotaz ohledně možnosti vystavit sochu Panny Marie Lurdské v čase květnových pobožnosti. K tomuto tématu se rozproudila dlouhá diskuse, která ukázala na potřebu řešení vnitřního prostoru kralupského kostela jako celku – toto téma bude předmětem příštího setkání pastorační rady. Socha Panny Marie Lurdské bude v období května vystavena na pravé straně kostela.

Příští pastorační rada bude v úterý 23. května 2006 v 18.30 hod.