02. 05. 2024

* Zápis z 9. zasedání pastorační rady
Vydáno dne 02. 03. 2006 (4284 přečtení)

Publikujeme zápis z pastorační rady kralupské farnosti.

Dne: 28.2.2006

Místo zasedání: fara v Kralupech nad Vltavou

Předsedající: P. Josef Ptáček
Přítomni: Václav Bubeníček, Agata Holá, Vladimír Müller, Martin Klement, Vladimír Šimík, Jiří Vorel
zástupci z Velvar: p. Saifrt, p. Kaltounek
zástupci z Veltrus: p. Bubeníček, p. Jarolímek
Omluveni: Anna Antolová, Barbora Kovářová, Eva Maiková, Jana Měkotová

Na úvod P. Ptáček představil nové členy Pastorační rady a to dva zástupce z Velvar (p. Saifrta a p. Kaltounka) a dva zástupce z Veltrus (p. Bubeníčka a p. Jarolímka). Ve svém přivítání vyjádřil přání, aby nám tato setkání přinesla hodně nového, přispěla k duchovnímu růstu, ale i pomohla řešit všechny problémy, se kterými se potkáváme.

Praktické záležitosti farnosti

o Byla zhotovena informační cedule pro faru. Na jejím vzhledu má největší podíl p. Klement, Pastorační rada mu tímto moc děkuje. Současně děkuje pí. Kovářové, která se zasloužila o její zhotovení.

o Ve Veltrusích se prolomila střecha kostela, tato záležitost bude projednávána s p. Bubeníčkem.

o P. Šimík informoval o semináři ke kurzům Alfa. Vzhledem k přípravě tohoto kurzu v Kralupech prosí další zájemce o účast v organizačním týmu, ať se přihlásí u něj, případně u pí. Holé, nebo ať se obrátí přímo na P. Ptáčka.

o Probíhají přípravy na plánovanou pouť do Litvy a Lotyšska ve dnech 14.5. - 20.5. 2006. K plnému využití autobusu byla nabídnuta místa pražské charitě a sdružení AVE.

o P. Vorel informoval o poutním zájezdu do Lurd v termínu 1. 5. - 5. 5. 2006, zatím je všechno ve fází příprav.

o P. Saifrt by chtěl reklamovat špatně provedené práce na kostele ve Velvarech. P. Ptáček mu doporučil obrátit se na p. Ludvíka, který byl jmenován pražským arcibiskupstvím stavebních technikem pro všechny památky v našem vikariátu.

o Je třeba hledat řešení neuspokojivé situace vyvolené přemnožením holubů znečisťujících fasádu kostela v Kralupech a přiléhající chodník. Je zvažována instalace plašícího zařízení. Jinou možností je znemožnění přístupu holubům instalací překážek (ostnů). Členové pastorační rady zváží oba návrhy s přihlédnutím k nákladům.

o V neděli 5. 3. se na faře v Kralupech uskuteční odpolední posezení u kávy.

Příští pastorační rada bude v úterý 11. dubna 2006 v 18.30 hod.