03. 05. 2024

* Zápis ze 7. zasedání pastorační rady
Vydáno dne 03. 12. 2005 (2187 přečtení)

Publikujeme zápis z pastorační rady kralupské farnosti.

Dne: 23.11.2005
Místo zasedání: fara v Kralupech nad Vltavou
Předsedající: P. Josef Ptáček
Přítomni: Václav Bubeníček, Agata Holá, Barbora Kovářová, Jana Měkotová,, Jiří Vorel
Omluveni: Anna Antolová, Martin Klement, Eva Maiková, Vladimír Müller, Vladimír Šimík

Informace

P. Ptáček podal informaci o situaci ve farnosti ohledně pozemků a výnosu z nich. Ve správě farnosti pozemky jsou, ale výnosy z nich stačí tak na zaplacení daně z nemovitosti. P. Bubeníček má seznam všech pozemků a zájemci o nájem se můžou obrátit přímo na něj.

Proběhla diskuse ohledně údržby a využívaní kostelů ve farnostech. Zatím nedošlo k přijetí konkrétního závěru, diskuse bude pokračovat i na příští pastorační radě.

Praktické záležitosti farnosti

Bylo vybráno logo na faru – nejvíc zaujal návrh ve tvaru klíče, kde vlevo je obrys kostela v oranžově barvě, vpravo znak charity (barva červená), to celé na bílém podkladu.

Byl odsouhlasen návrh, že místo dětské lavice budou pro děti (předpokládá se věk 3-6 let) dány židle a dle dalšího vývoje by se zvážila výroba lavice.

Členové pastorační rady vyhodnotí instalaci háčků na lavice.

P. Gyönyör, který se dostavil na jednání jako host, informoval o špatném stavu varhan v kostele v Minicích. Předpokládaná částka na nutnou opravu je (dle odhadu odborníka, který varhany prohlédl) 10000,-Kč, v případě, že by se provedla celková oprava, částka by byla 40000,-Kč.

Příští pastorační rada bude v pátek 13. ledna 2006 od 18.30. hodin.