02. 05. 2024

* Foto - návstěva Miloslava kardinála Vlka v Kralupech
Vydáno dne 27. 11. 2005 (3313 přečtení)

V neděli 27. listopadu jsme vstoupili do doby adventní s panem kardinálem Miloslavem Vlkem, který navštívil město Kralupy nad Vltavou. Připomenuli jsme si také výročí (103 let) povýšení Kralup na město.

Po mši sv. v kralupském kostele následovala beseda s farníky, kteří se ptali např. na nedávnou návstěvu našich biskupů u papeže Benedikta VI. a vztah státu a církve.

Následně jsme se odebrali do nedávno otevřených bytů Městem Kralupy nad Vltavou pro občany v nouzi, kterým pan kardinál požehnal. Potom jsme odjeli ke kostelu v Zeměchách, kde nyní probíhají rozsáhlé opravy.

Návštěvu pana kardinála jsme zakončili společným slavnostním obědem, kterého se účastnili zástupci města - v čele s panem starostou - a farnosti.

Vzpomínku v podobě malé fotogalerie najdete na www.NaseFarnost.cz/web/_album/kardinal.