03. 05. 2024

* Zápis ze 6. zasedání pastorační rady
Vydáno dne 19. 10. 2005 (1984 přečtení)

Publikujeme zápis z pastorační rady kralupské farnosti.

Dne: 14.10.2005
Místo zasedání: fara v Kralupech nad Vltavou
Předsedající: P. Josef Ptáček
Přítomni: Agata Holá, Martin Klement, Eva Maiková,, Vladimír Šimík, Jiří Vorel, Václav Bubeníček
Omluveni: Anna Antolová, Barbora Kovářová, Jana Měkotová, Vladimír Müller

Informace:

Byl odsouhlasen rozpis bohoslužeb o vánočních svátcích.

Plánuje se poutní zájezd do Litvy a Lotyšska v květnu příštího roku. Jeho hlavní náplní, kromě putování po zajímavých městech a místech, bude návštěva chlapce, kterého podporujeme v rámci Adopce na dálku.

Pan Šimík doporučil promítnout kazety z kurzu Alfa s tématem Ducha svatého pro společenství biřmovanců.

Byla připomenuta plánována návštěva p. kardinála Miloslava Vlka, která se uskuteční 27. listopadu, což je první neděle adventní.

Praktické záležitosti farnosti:

O víkendu bude dovezena lavice pro děti z kostela ve Veltrusech.

Farní rada děkuje za upevnění zbývajících cedulí „Kulturní památka“ na kostely ve farnosti. p. Klementovi.

Poděkování patří taky p. Vorlovi, který celoročně zabezpečuje údržbu farních objektů, v tomto měsíci se jedná o opravu pumpy na dvoře fary a opravu svícnu v kostele.

Pan Klement informoval, že bude potřeba reklamovat opravu fasády na faře v Minicích, vyskytly se tam zjevné závady, které je potřeba opravit ještě před zimou.

Příští pastorační rada bude 23. 11. 2005 v 18.30. hodin.