02. 05. 2024

* Zápis z 5. setkání pastorační rady v Kralupech nad Vltavou
Vydáno dne 13. 09. 2005 (3426 přečtení)

Publikujeme zápis z pastorační rady kralupské farnosti.

Dne: 9. 9. 2005
Místo zasedání: fara v Kralupech nad Vltavou
Předsedající: P. Josef Ptáček
Přítomni: Agata Holá, Martin Klement, Jana Měkotová, Vladimír Šimík, Jiří Vorel
Omluveni: Anna Antolová, Václav Bubeníček, Barbora Kovářová, Eva Maiková, Vladimír Müller
Zapsala: Agata Holá

Program zasedání:

Vzhledem k nepřítomnosti poloviny členů pastorační rady bylo projednávání některých záležitostí odloženo. Na programu byly informace o farnosti, nejbližší plány a praktické záležitosti farnosti.

Od 1. srpna 2005 je P. Ptáček jmenován vikářem pro vikariát Podřipsko.
P. Ptáček informoval o programu setkávání ve farnosti - tyto informace lze najít také na webových stránkách www.NaseFarnost.cz.

Plány

P. Ptáček rozeslal jednotlivým členům pastorační plán pro příští rok, tento plán je třeba pojímat jako podnět k práci, který je možné dále konkretizovat a rozvíjet.
28. 9. - na svátek sv. Václava bude slavnostní mše v 9.30 hod., potom bude následovat tradiční setkání v domově důchodců.
2. října v 17.00 hodin bude první setkání při kávě.
27. listopadu, což je první adventní neděle, přijede do Kralup p. kardinál Miroslav Vlk. Tento den se bude také slavit výročí povýšení Kralup nad Vltavou na město. Pan kardinál Vlk bude celebrovat mši svatou v Kralupech, potom se odebere na prohlídku opravovaného kostela v Zeměchách a nakonec si prohlédne nově postavené byty pro sociálně slabší spoluobčany.

Praktické záležitosti farnosti

Začala oprava kostela v Zeměchách, kterou financuje město Kralupy. Tato investice v hodnotě dvou miliónů Kč zahrnuje opravu ohradní zdi, fasád a střechy.

Byl projednán návrh na instalaci kartáčů na vstupní dveře kostela v Kralupech, prozatím bylo rozhodnuto, že se nebudou pořizovat.

Pan Vorel přislíbil zajištění vyčištění okapů kostela.

Příští pastorační rada bude v pátek 14. 10. 2005 v 18.30 hodin.