06. 05. 2024

* Farní pouť mužů do Sergijev Posadu v Rusku
Vydáno dne 17. 01. 2005 (4348 přečtení)

Ve dnech 7. května - 13. května 2005 proběhne v rámci naší farnosti pouť na velice zajímavé místo v Rusku. Jedná se o Sergijev Posad (dříve Zagorsk), který se nachází 70 km od Moskvy a představuje duchovní centrum Ruska.

Je to jeden z architektonicky nejzachovalejších areálu Ruska. Nachází se zde klášter Svaté Trojice a Sv. Sergeje (ve 14. století zde sv. Sergej Radoněžský působil a je zde také pohřben). V areálu kromě několika chrámů je i hřbitov, klenotnice, muzeum a palác patriarchy. V Sergijev Posadu se nachází jeden z ruských nejvýznačnějších klášterů (založený 1340, hrob jediného cara mimo Kreml, Borise Godunova) - Trojce-Sergejeva Lavra.

Bližší informace týkající se cíle naší pouti lze též nalézt na www.SergievPosad.ru nebo na www.svdot.ru/demo/sposad/.

Kromě duchovního rozměru se pokusíme v rámci naší cesty také navštívit turisticky zajímavá místa v Moskvě. Za zmínku stojí, že termín našeho předpokládaného pobytu se kryje se slavnostmi 1. máje, který bychom rádi prožili právě v Moskvě. Podrobný plán cesty budeme sestavovat společně se všemi účastníky v době před odjezdem tak, abychom se pokud možno co nejvíce shodli na programu, který bude vyhovovat většině účastníků.

Vzhledem k velkému vytížení leteckých linek v uvedeném termínu do Moskvy a časové potřebě k vyřizování víza je nutno se předběžně přihlásit do 31. ledna 2005. Předpokladem pro cestu je dobrý zdravotní stav.

Veškeré bližší informace lze získat u správce kralupské farnosti P. Josefa Ptáčka - ptacek@knez.cz, 777 910 540 nebo u Vladimíra Mullera (telefon: 731 135 290).