05. 05. 2024

* Zápis ze setkání Farní rady v Kralupech nad Vltavou ze dne 8. října 2004
Vydáno dne 30. 10. 2004 (2163 přečtení)

Přítomní: P. Josef Ptáček, pan Vorel, paní Měkotová, paní Kovářová, paní Antolová
Na setkání Farní rady se probraly tyto body:

1. Podle pokynu Arcibiskupství pražského dochází k přejmenování Farní rady na Pastorační radu.
2. Připravují se nové volby do Pastorační rady – minulé již vypršel mandát.
3. Dne 7. října 2004 byla ukončena rekonstrukce fary. Rekonstrukce byla hrazena z cílově daných peněz (účelová dotace). Na úhradě za část dlažby, plotu a vrat se finančně spolupodílel soused, který má umožněný průjezd kolem fary a se kterým sdílíme jeho pozemek.
4. Objekt fary je pojištěný. Pojistka na rok činí 15 000,- Kč. Je také v jednání pojištění kostelů.
5. Opravuje se druhá konšelská lavice, na setkání se projednávalo její umístnění. Většina se shodla na tom, že lavice bude umístěná u oltáře sv. Václava.
6. Ve farnosti se připravují pravidelná manželská setkání, která budou organizovat manželé Müllerovi s P. Josefem Ptáčkem a konat se budou každý 1. pátek v měsíci od 20.00 hod. První setkání se koná 5. listopadu u manželů Müllerových – Lobeč 1099, Kralupy nad Vltavou.
7. Zůstává otevřená otázka konání koncertů v kostele. Na příštím setkání by se mělo ujednotit jaké koncerty a za jakých podmínek se budou v kostele pořádat.
8. Byla vznesena připomínka, že pouti sv. Václava je věnována větší pozornost a klade se na ní větší důraz než na pouť Nanebevzetí Panny Marie – 15. 8.
9. Farní rada děkuje všem, kteří se podíleli na přípravách Svatováclavské pouti a posezení v penzionu.
10. Dne 11. prosince proběhne v naší farnosti od 9.00 – 14.00 hod. ADVENTNÍ DUCHOVNÍ OBNOVA, kterou povede P. Josef Pecinovský z Berouna.
11. V období zimního času bude na četné žádosti farníků mše sv. ve středu od 16.30 hod. Ostatní mše sv. zůstávají v nezměněném čase.
12. Termín dalšího setkání Pastorační rady se upřesní až po volbách jejich členů.

Zapsala: A. Antolová